ARAMA SONUCU BULUNAMADI
  • Persan

Dekorasyon kumaşının Türkiye'deki lider markası Persan, baba mesleği olan manifaturacılığı devam ettiren üç kardeşin 1975 yılında Sultanhamam'da açtıkları küçük dükkânda doğdu. Yaratıcılık ve yenilikçiliği en yüksek kalite ile birleştirmeyi temel felsefe olarak benimseyen firma, bugün Türkiye'de mağaza ve bayileri ile birçok önemli noktada müşterilerini ev tekstilinin son trendleriyle buluşturmaktadır. Persan ayrıca yurtdışı bayileriyle koleksiyonlarını dünya pazarına sunmaktadır.

Persan, 1980'li yılların başında Bakırköy İncirli'deki ilk perakende mağazasının açılmasıyla beraber müşterilerine modelleme, dikiş ve montaj hizmeti de vermeye başladı. Perakende mağaza ağını Harbiye ve Kızıltoprak mağazalarıyla genişleten firma, 1990'lara gelindiğinde, kendi tasarımlarından oluşan perdelik, tül ve döşemelik kumaş koleksiyonlarıyla Türkiye'nin ev tekstili sektöründe ilk akla gelen markası haline gelmişti.

Türkiye genelindeki showroomları, geniş bayi ve corner ağı, outlet mağazası ve 180'i aşkın çalışanıyla alanında Türkiye'nin en önemli markası olan Persan'ın kalbi; tasarım stüdyosu, depo, dikiş atölyesi, dijital baskı ve nakış atölyelerinin bulunduğu İstanbul'daki 7000 m2'lik merkezinde atmaktadır.

Persan, koleksiyonlarını Persan markası altında Tarabya, Dokumacı ve Diva alt markaları ile müşterilerinin beğenisine sunmaktadır.

Bugün 7000'i aşkın varyant sayısıyla alanında Türkiye'nin en geniş ürün yelpazesine sahip olan Persan ayrıca, Jab Anstoetz, Romo ve Chivasso gibi, temsilcisi olduğu seçkin dünya markalarının koleksiyonları sayesinde, müşterilerini dünya piyasalarındaki en yeni ve yüksek kaliteli seçeneklerle buluşturmaktadır. Firma, duvar kağıdının yanı sıra, değişen dekorasyon trendlerini takiben stor, panel, motorlu mekanizmalar, vb. ürünlerde alanının en önemli Türk ve dünya markalarının teknik perde çözümlerini de müşterilerinin beğenisine sunmaktadır.

45 yıllık kalite ve tasarım kültürünü hazır ürün alanına da taşımak isteyen Persan 2011 yılında Piculet markasını yarattı. Özgün, genç, şehirli, eğlenceli tasarımları ve yastık, masa örtüsü, koltuk şalı, kilim, kişisel ürünler ve çantalardan oluşan ürün yelpazesiyle Piculet, Persan showroom'larının yanı sıra www.piculet.com adresindeki online satış mağazasında müşterileriyle buluşmaktadır.

PERSAN HOME STUDIO